Kombinací a variant interiérových dveří je velké množství –  jak vidíme na grafice níže. Ještě k technickým variantám přidejme různé barvy a vzory HPL povrchů dýh   situace může být trochu nepřehledná.   Možná, že vám tato stránka pomůže při rozhodovaní, ale určitě vám pomůžeme my osobně. Nejjednodušší je nás kontaktovat.  Sjednáme si s vámi schůzku ve vaší nemovitosti a poradíme jaké dveře jsou do kterého místa nejvhodnější, necháme vás vybrat dýhu z našeho katalogu případně barvu nástřiku.

 

Typy dveří a zárubní podle otevírání a dle vzájemné pozice

inforafika - rozdělení dveří, podle otevíírání, zárubní a materilálu

Trocha nutné teorie Vám doufejme usnadní výběr těch pravých dveří (i když se budou otevírat do leva).
Pokud si u nás objednáváte „dveře“ většinou se jedná o komplet dveřního křídla a zárubní.
Dle způsobu otevírání rozlišujeme interiérové dveře otvevíravé, posuvné a kyvné tzv. lítačky.
Podle pozice dveří v zárubni na falcové a bezfalcové.  A nakonec dle materiálu (v námi dodávaném sortimentu) – dřevěné a skleněné.

Materiály


truhlářství Jiří Žabka, posuvné dveře po stěně, detailPři výrobě interiérových dveří se zaměřujeme na kvalitu, která zaručí dlouhou životnost ve všech výrobních krocích. Naše dveře mají pevné dřevěné jádro z jakostního dřeva, většinou smrkového.
Za použití nejmodernější technologie je jádro dveřního křídla i zárubní potaženo HLP deskou nebo dýhou z kvalitního  evropského nebo exotického dřeva o síle 0,6-2,0 mm.  Možnosti skladby vzorů dýhy dávají široké možnosti pro design klasických i těch nejmodernějších dveří. Inspirujte se v našem katalogu dýh.
Vysokou užitnou hodnotu a dlouhodobě pěkný vzhled zajistí finální úprava povrchu – lakování.  Používáme kvalitní polyuretanové a akryluretanové laky. Na výběr máme laky od matných, přes několik stupňů polomatů až po lesklé.
V poslední době HPL povrch pro svoji odolnost a trvanlivost vytlačují dýhované povrchy.

Ale ani sebelepší truhlářské zpracování nezajistí, že dveře budou špičkovým výrobkem, pokud do nich nebude zabudováno špičkové kování. A pokud se o kování zmiňujeme v tomto krátkém povídání o materiálech až na konci, věřte, že při výběru kvalitního kování, kterým dveře osazujeme, jsme důslední.

Při dodávce celoskleněných dveří používáme zásadně tvrzené sklo.

 

KLIKY a kování


Truhlářství Jiří Žabka, detail klikyKliky jsou částí dveří, se kterou přicházíme do fyzického kontaktu, jsou neúnavným šperkem, kterého si určitě všimneme. Naše špičkové dveře rádi osazujeme klenoty v podobě klik od české firmy M&T .

Kvalita těchto klik zaručí jejich dlouhou životnost, a vytříbený (a oceněný) design jejich nadčasovost.

V případě bezfalcových dveří osahujeme výhradně technologicky pokročilé magnetické zámky.

 

 

výroba a Zpracování dveří


Přestože vyrábíme zakázkové dveře dle vašich individuálních přání i ve velmi atypických rozměrech. Nevyrábíme ovšem dveře “na koleně”, v rámci technologie  výroby dveří používáme moderní CNC stroje, dýhovací lisy, egalizační brusky, olepovací a formátovací stroje. Dveře i zárubně jsou vyráběny s přesností na desetinu milimetru. Klademe důraz na kvalitu ve všech výrobních krocích.  Více o naší firmě a zkušenostech se dočtete zde.

 

Typy dveří


sklěněné posuvné a prosklené dveře, truhlářství Jiří Žabka
Posuvné dveře jejich princip je zřejmý již z jejich názvu. Dveřní křídlo se posouvá buď na závěsném kování po stěně nebo jej zasuneme do stěny do speciálního pouzdra.

Otevíravé dveře se otevírají jen jedním směrem, jsou pravé nebo levé – pravé dveře otevíráte pravou rukou na straně závěsů (pantů) a levé dveře levou.

Falcové dveře jsou klasickým typem otevíravých dveří, mají viditelné závěsy a na hraně dveří je falc, (polodrážka, ozub), který naléhá vně na zárubeň.

Bezfalcové dveře jsou moderní (tedy technologicky pokročilé) a módní (tedy designově atraktivní) otevíravé dveře. Dveřní křídlo je kompletně vsazeno do obložkové či skryté zárubně. Dveře nevystupují nad zárubeň, v některých případech nevystupují vně stěny. Závěsy (panty) jsou skryté. Posledním trendem designu tohoto typu dveří jsou dveře vysoké. Ve většině případů dosahují až ke stropu nebo těsně pod něj.
Podrobný popis typů zárubní naleznete zde.

Kyvné dveře (lítačky) jsou dveře, kde není nutný popis „k sobě“ „od sebe“. Otevírají se na obě strany, mohou být dvoukřídlé nebo jednokřídlé. A uplatní se tam, kde je velký „obousměrný“ provoz.

Lámací a paralelní dveře jsou typem speciálních a atypických dveří. Tyto dveře najdou svoje místo tam, kde je nedostatek prostoru pro otevření celého křídla a z technických či jiných důvodů není možné použít dveře posuvné. Lomené dveře jsou dělené na dvě či více částí spojených panty. Při otevření se v těchto pantech zalomí.

Design


Sledujeme trendy v designu dveří. A pokud vy či váš architekt nemáte konkrétní představu,  radí vám při návrhu dveří pomůžeme.
Pokud si přejete mít i nábytek ve stejné dýze s dveřmi, rádi vám vyhovíme.

 

Všechny typy  vnitřních dveří si můžete prohlédnout ve fotogalerii realizací naší firmy.


V případě zájmu o naše produkty se neostýchejte nás kontaktovat.