Abychom si rozuměli, mám ráda snad všechny druhy fotografií, ale natištěné dřevo na dveřích, nábytku či podlaze prostě nemusím. Ano vím, je úžasná škála podlahových krytin s téměř dokonalou podobou přírodního dřeva a totéž lze říci o nábytku a dveřích. Snadná údržba moderních materiálů je určitě jejich výhodou. Nevýhodou, kterou si jistě hned neuvědomíme je to, že tyto materiály stárnou, ne snad až tolik fyzicky, ale morálně.
To se přírodního dřeva netýká, “…bylo tu před námi, a bude i po nás”. Není náhodou, že je v současné době módou repasovat nábytek ze 60. let. Byl jednoduchý, nadčasový… a dřevěná dýha po opravě získává opět svůj původní (nebo zcela jiný) odstín.

Skříňky, stolky, křesílka můžeme vyměnit, ale interiérové dveře (jsou součástí nemovitosti – s nimi jen tak nehneme), ty by měly být moderní (tj. technologicky pokročilé), kvalitní svým provedením i designem.
Vnitřní  dýhované dveře finalizované kvalitním lakem splní tyto požadavky bezezbytku. Investice do kvality se v případě interiérových dveří  jistě vyplatí.

Kresba přírodního dřeva je unikátní a doslova vybízí architekty a designery k návrhům originálních produktů.  Ve vzorníku dýh najdete malou ochutnávku, typů dřevěných dýh, které jsou na výběr. A to není vše, vybranou dýhu lze ještě barevně upravit mořením.
Pokud vás zajímá, jak dýhované dveře vypadají, prohlédněte si fotogalerii realizací. Najdete v ní ukázky z produkce firmy Dveře Žabka – fotografie pořízené v interiérech zákazníků.

– Jarmila Vavřínková –